Knihomůlek

Typ: ostatní
knihomůlek Možná jste si na našem facebooku a našich webových stránkách všimli této malé berušky držící v ruce transparent s nápisem akce, které se to týká.
Je to náš nový knihovnický maskot.

Knihomůlek

maskotMožná jste si na našem facebooku a našich webových stránkách všimli této malé berušky držící v ruce transparent s nápisem akce, které se to týká.
Je to náš nový knihovnický maskot. Bude mi pomáhat s informováním a „lákáním“ na besedy, tvoření, doporučovat Vám zajímavé knihy či nové společenské hry.
A kde se tady vzal?
Začalo to před pár lety na jedné krásné pastvině v zemi Literárie, kdy se malá krásná maminka berušice poznala s tatínkem berušákem a vyšli si na beruščí randíčko. Po pár dalších setkáních maminka nakladla vajíčka na list knihy, které v této zemi rostly místo květin. Po několika týdnech se narodilo několik malinkatých berušátek mezi které patřil i Ferda. Jeho sourozenci si vystačili s knihami rostoucími v jejich zemi, Ferda se však literatury nemohl nabažit. A nejen té. Nebyl jako jeho ostatní sourozenci, kdy Ferdův bratr byl nadšenec do fantasy románů, sestra milovala horory a detektivky nebo jeho nejmladší bratr, který naprosto zbožňoval Bibli. Sháněl stále více informací a chtěl poznávat i nové věci. Jakmile dosáhl dospělosti, začal si hledat nový knižní ráj a poznávat svět.
Rozloučil se tedy se svou rodinou a vydal se do světa. Procestoval mnoho zemí a míst. Navštívil s Harrym Bradavice, s Aslanem Narnii i s Ramonem Esperanzou Val Verde. Ze spárů Bažin smutku ho zachránil Falco a pak se vydal na cestu s Honzíkem. Zažil spoustu dobrodružštví, ale pořád mu něco scházelo.
Až jednou potkal mušáka Sebíka z Velké Hleďsebe, Maloně z Malé Hleďsebe a molíka Klimenta z Klimentova. Ti mu vyprávěli o krásné vesnici, kde žijí a vzali ho s sebou, aby ji poznal. „Ferda“, jak mu říkáme, z tohoto místa byl natolik nadšený, že se rozhodl zůstat. A kde jinde by měl tento knihomůlek žít, než v knihovně.

A jak tu s námi začal žít, začali jsme mu sice říkat „Ferda“. Jenže on na jméno FERDA vůbec neslyší! A jelikož jsme velice rádi, že ho tady máme a věříme, že si ho zamilujete stejně jako my, jsme tu s žádostí o pomoc.

POJĎTE S NÁMI VYMYSLET MU PĚKNÉ JMÉNO, NA KTERÉ USLYŠÍ!

Své návrhy nám můžete posílat do 13.3.2023 na e-mail: knihovna@obecvh.cz nebo donést osobně do knihovny a on si to jméno, na které by slyšel, vybere.

Výherce krom dobrého pocitu vyhraje ještě sadu knih. Těšíme se na Vaše návrhy.

Budeme se těšit i na Vaši návštěvu.

Vytvořeno: 30. 1. 2023
Poslední aktualizace: 30. 1. 2023 11:26