Únorové novinky

Knihy získané v únoru 2020

Chladnokrevně - Robert Bryndza

Pátý případ šéfinspektorky Eriky Fosterové, která společně s kolegy opět řeší složitý případ brutálních vražd. Na břehu Temže je nalezen vyplavený kufr, který v sobě ukrývá děsivý obsah - rozřezané tělo mladého muže. A je to druhý podobný případ. Inspektorka Fosterová se obává, že se bude muset opět utkat se sériovým vrahem a zároveň se objevují další případy, které se staly v jiném okresu.

Kříž - Ingar Johnsrud

V osloské automyčce je nalezeno tělo Henryho Falcka, autora zprávy odhalující spiknutí v nejvyšších patrech politiky. O kontroverzní dokument se zajímá televizní reportérka, která krátce po Falckově vraždě zmizí. Ve vyšetřování, jež dostanou na starost nadporučík Fredrik Beier a jeho kolegyně Kafa Ikbálová, se objeví i jméno Fredrikova zesnulého otce. Případ s ním souvisí víc, než se původně zdálo, a Fredrik se dočká rozkrytí největší záhady svého života.

Proměny - Publius Ovidius Naso

Nejslavnější antický básník vybral z bohaté mytologické tradice báje, pověsti a legendy, v nichž se vypráví o nejrůznějších proměnách člověka.

Vikingové Pomsta synů - Lasse Holm

Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem Vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s Vikingy, kteří jej pojmenují Rolf...

Vikingové Nájezd synů - Lasse Holm

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkaft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjorn Jernside, Sigurd Slangeoje, Halfdan Hvidsark a další dva tisíce Vikingů. Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo. Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech.

Zápisník jedné lásky - Nicholas Sparks

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Noah Caulhoun e po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži a nemůže zapomenout na dávnou lásku Allie. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy..

Vytvořeno: 11. 3. 2020
Poslední aktualizace: 26. 8. 2020 12:34